طرح خاص ، کارت ویزیت متمایز           

قوانین استفاده

ثبت سفارش در وبسایت طرح خاص به نشانی TarheKhas.com به منزله ی آن است که کاربر ، قوانین ذکر شده در این صفحه و موارد ذکر شده در صفحه حریم شخصی را خوانده و قبول کرده است .

 

لازم به ذکر است قوانین ذکر شده در این صفحه ، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.
گروه طرح خاص این حق را برای خود محفوظ می دارد که بدون اطلاع قبلی در هر زمان نسبت به تغییر این قوانین اقدام کند لذا کاربران باید به طور پیوسته به این صفحه رجوع کنند .

 

۱- تعاریف

 

۱- ۱ – کاربر :
کسی که وبسایت طرح خاص را باز کند .

 

۱- ۲- مشتری :
کاربری که ثبت سفارش کند .

 

۱- ۳- طرح :
منظور همان طراحی انجام شده می باشد .

 

 

۲- تعهدات مشتری

 

۲- ۱- در ابتدا ، مشتری موظف است صفحه ی راهنما را حتما مطالعه کند و برای این منظور ، روند ثبت سفارش به صورت تصویری ، کامل و با ذکر جرئیات ، در صفحه راهنما توضیح داده شده است و حتی یک فیلم ۵ دقیقه ای هم از روند ثبت سفارش ، برای مشتریان گرامی ای که فرصت مطالعه این توضیحات را ندارند ، قرار داده شده است.
تبصره ۲- ۱- ۱- طراحی وبسایت طرح خاص به گونه ای می باشد که حتی در صورت سهل انگاری مشتری ، مشتری تحت هیچ شرایطی دچار ضرر و زیان مالی نخواهد شد .

 

۲- ۲-مشتری  می تواند  درخواست تغییر طرح ثبت سفارش شده با ۳ طرح هم قیمت دیگر و   ویرایش طراحی انجام شده تا ۵ مرتبه ( در مجموع ) را بدهد ؛ ولی برای دفعات بیشتر ، موظف به پرداخت ۱۰ هزار تومان برای هر مرتبه ویرایش مازاد و ۲۰ هزار تومان برای هر تغییر طرح مازاد می باشد .

 

۲- ۳- مشتری متعهد می شود که تمامی نوشته های طرح را کنترل کند و سپس طرح را تایید نماید زیرا که بعد از تایید طرح توسط مشتری ، سفارش وارد مرحله چاپ می شود و امکان هیچ گونه اعمال تغییری به طرح وجود نخواهد داشت . بدیهی است که مسئولیت هر گونه اشتباه تایپی و نوشتاری بعد از تایید طرح ، بر عهده ی مشتری می باشد .

 

۲- ۴- مشتری متعهد می شود تا تایید شدن طرح توسط وی ، ایمیل خود را حداقل هر نیم ساعت یک بار چک نماید . بعد از تایید شدن طرح و ارسال آن به واحد چاپ ، مشتری موظف است هر شب ایمیل خود را چک نماید زیرا که اصلی ترین راه ارتباطی ما با مشتریانمان ، ایمیل می باشد . لازم به ذکر می باشد که تمامی اخبار مربوط به سفارش مشتری را تا زمان تحویل آن ، هم از طریق ایمیل و هم از طریق پیامک برای مشتری ارسال می نماییم ولی به دلیل امکان دلیور نشدن پیامک ، ایمیل را به عنوان اصلی ترین پل ارتباطی معرفی می نماییم.

 

 

 

۲- ۵- در صورتی که سفارش چاپ شده مشتری ، توسط واحد کنترل کیفیت طرح خاص ، رد بشود ؛ فرآیند چاپ دوباره انجام خواهد شد و بدیهی است در این صورت ، زمان اعلام شده برای چاپ انتخابی ، دو برابر خواهد شد و مشتری متعهد می شود که نسبت به طولانی تر شدن زمان چاپ اعتراضی نداشته باشد .

 

۲- ۶- از انجایی که باطله در امور چاپی امری غیر قابل انکار است ، لذا ممکن است سفارشات چاپی با ۸ تا ۱۸ درصد باطله یا کسری تحویل گردد و مشتری اعلام می نماید که نسبت به این موضوع آگاهی کامل دارد .
تبصره۲-۶-۱  در صورتی که تعداد خرابی بیشتر از ۱۸ درصد باشد ، مشتری تا ۷ روز فرصت دارد که این موضوع را اعلام نماید تا هزینه ی موارد خراب طبق توضیحات زیر به مشتری پس داده  شود :
هزینه پرداخت شده برای چاپ هر ۱۰۰۰ عدد ، منهای ۴۵ هزار تومان ( هزینه آماده سازی چاپ ) می شود و حاصل بر تعداد ۱۰۰۰ عدد تقسیم می شود و عدد بدست آمده در تعداد خرابی های بیشتر ار ۱۸۰ عدد ضرب شده و به مشتری پس داده می شود .
خرابی های غیر مجاز :
۱-موارد غیر قابل استفاده
۲-ایراد های جزیی نظیر حباب افتادن در زیر سلفون به صورت یک نقطه یا یک خط ریز ، جابه جایی برجستگی بیشتر از یک میلیمتر ، نقطه نقطه شدن طلاکوب ، برش نامناسب  ویا هر ایراد جزیی دیگر که مشکلی برای خوانا بودن اطلاعات چاپی ایجاد نکند و در حد قابل اغماض باشد ، زمانی به عنوان یک مورد خراب شناخته می شوند که در هر دو طرف برگه ، دو عدد از این ایراد های جزیی وجود داشته باشد ( جدا از موارد غیر قابل استفاده ) .
تبصره ۲-۶-۱-۱ برای این موضوع ، مشتری موظف است کل سفارش را  با خود به دفتر طرح خاص بیاورد ضمن آنکه هزینه ایاب و  ذهاب به عهده مشتری می باشد .

 

۲- ۷- کلیه ی کاراهای چاپی ممکن است با ۱۰ تا ۱۵ درصد اختلاف رنگ نسبت به آنچه که در مانیتور خود می بینید ، مواجه شوند و مشتری اعلام می نماید که نسبت به این موضوع آگاهی کامل دارد .

 

۲- ۸- فرآیند طراحی در روزهای تعطیل هم انجام می شود ولی فرآیند چاپ در اولین روز کاری بعد از تعطیلی شروع خواهد شد و مشتری اعلام می نماید که نسبت به این موضوع آگاهی کامل دارد .

 

۲- ۹- از آنجایی که کارت ویزیت استاندارد کارت ویزیتی است که دوطرفش چاپ شده باشد ، از این رو ، تمامی طرح های  ارائه شده در مورد کارت ویزیت و کارت اجتماعی  ، همگی دورو می باشند .
تبصره ۲- ۹- ۱-  اگر مشتری اصرار دارد که کارتش یک رو چاپ شود ، قبل از ثبت سفارش می بایست این موضوع را با ما در میان گذاشته و نحوه ثبت سفارش را از ما جویا شود .

 

۲- ۱۰- مبنای شمارش تعداد روزهای کاری به منظور مشخص شدن زمان تکمیل چاپ ، اولین روز غیر تعطیل پس از تاریخ تایید شدن طرح توسط مشتری ، می باشد .
۲- ۱۱- مشتری موظف است جهت پرداخت وجه ، از کارت بانکی خود استفاده نماید و در صورتی که از کارت بانکی شخص دیگری استفاده می نماید ، می بایست قبل از استفاده حتما هماهنگی های لازم را با صاحب کارت به عمل اورد . مشتری متعهد می شود که مسئولیت حقوقی و قضایی استفاده از کارت دیگری را بر عهده بگیرد و این موضوع هیچ ارتباطی به طرح خاص پیدا نخواهد کرد .

 

 

 

۳- تعهدات طرح خاص

 

۳- ۱- طرح خاص متعهد می شود سفارش مشتری را مطابق زمان از پیش تعیین شده به همراه نهایتا ۲ روز تاخیر ، به دست وی برساند .

 

۳- ۲- طرح خاص متهعد می شود که پس از طراحی اولیه  و قبل از ارسال طرح به واحد چاپ ، نظر مشتری را در مورد طراحی انجام شده جویا شود و پس از تایید وی طرح را به واحد چاپ ارسال نماید .

 

۳- ۳- طرح خاص متعهد می شود با ارسال ایمیل مشتری را در مراحل مختلف از وضعیت سفارشش مطلع سازد .

 

۳- ۴- طرح خاص متعهد می شود که پیش از ثبت سفارش تمامی سوالات مشتری را در سریع ترین زمان ممکن پاسخ دهد.

 

۳- ۵- طرح خاص متعهد می شود که طرح انتخابی مشتری ، تنها توسط طراح اصلی طرح ، برای مشتری طراحی شود .

 

۳- ۶- طرح خاص متعهد می شود که در روند انجام سفارش مشتری ، مسئولیت هر گونه سهل انگاری پرسنل خود را به عهده بگیرد و از وارد شدن ضرر مالی و زمانی به مشتری جلوگیری نماید .

 

۳- ۷- طرح خاص متعهد می شود که پس از تحویل سفارش مشتری به شرکت پست ، این موضوع را از طریق ایمیل و پیامک به مشتری اطلاع دهد و کد رهگیری مرسوله را هم اعلام نماید .

 

۳- ۸- با وجود آنکه طرح خاص برای جلوگیری از وارد شدن صدمه به سفارش مشتری ، بسته بندی خاصی را در نظر گرفته است ولی اگر به هر دلیل در حین حمل و نقل ، سفارش مشتری دچار آسیب شود ، مسئولیت آن بر عهده ی شرکت حمل و نقل کننده می باشد .

 

۳- ۹- طرح خاص متعهد می شود به شکایات مشتری رسیدگی نماید و مطابق “قوانین استفاده ” آن ها را برطرف نماید .

 

ضمنا طرح خاص اعلام می نماید که هیچ نمایندگی و شعبه ای در هیچ کجای تهران و شهرهای دیگر ندارد و تمامی خدمات خود را  انحصاراً  از طریق وبسایت طرح خاص به نشانی TarheKhas.com و دفتر مرکزی خود به آدرس ذکر شده در صفحه ی تماس با ما ارائه می نماید .
لازم به ذکر می باشد که طرح خاص پیامک های مرتبط با وضعیت سفارش مشتری و کد های تخفیفی تعلق گرفته به مشتری را از طریق تنها خط خود یعنی               ۰۱ ۵۷۰۰ ۵۷۰۰ ۳۰۰۰   ارسال می نماید. در صورت مشاهده پیامک هایی تحت عنوان طرح خاص از خطوط دیگر ، لطفا این موضوع را جهت پیگیری های قانونی  از طریق فرم تماس با ما گزارش دهید .
Top