ثبت مکان در گوگل مپ

ارسال شده در: سایر موارد | ۰

ثبت مکان در گوگل مپ چه فوایدی در رونق کسب و کار شما دارد؟

همگانی شدن اندروید و IOS در بین اقشار مختلف و نصب بودن اپلیکیشن گوگل مپ روی آنها باعث شد تا استفاده از گوگل مپ تبدیل به یک عادت روزمره بشود. تمامی خریداران این گوشی های هوشمند با امکاناتی از قبیل سرچ کردن، پیدا کردن اطلاعات کسب و کارها و نمایش بهترین مسیر با توجه به ترافیک آشنا شدند. همه ی این ها دست به دست هم داد تا صاحبان کسب و کارها به فکر ثبت مکان در گوگل مپ بیفتند. به طوری که در سال های اخیر، هر کسب و کاری که شکل میگیرد، صاحبان آن در اولین قدم اقدام به ثبت مکان خود در گوگل مپ می کنند.

منظور از ثبت مکان همان ثبت آدرس GPS ای ، شماره تلفن و عکس های آن کسب و کار در گوگل مپ می باشد. از آنجایی که اپلیکیشن های تاکسی یاب آنلاین، پیک های موتوری و… از اطلاعات مکان های ثبت شده در گوگل مپ استفاده می کنند، اهمیت ثبت شدن در گوگل مپ دو چندان شده است.

روش ثبت مکان در گوگل مپ

اگر داخل گوگل عبارت “نحوه ی ثبت آدرس در گوگل مپ” را سرچ کنید؛ خواهید دید سایت های زیادی دستورالعمل ثبت آدرس در گوگل مپ را مطرح کرده اند. بدین صورت که ابتدا داخل اپلیکیشن گوگل مپ (ویا وبسایت maps.google.com) شوید. سپس از طریق تب contribute و دکمه ی Add Place یا Add a Missing Place نسبت به پر کردن مشخصات کسب و کار خود اقدام کنید. ولی بعد از انجام این مسیر متوجه می شوید که آدرس شما در گوگل مپ ثبت نخواهد شد و بعد از گذشت چند دقیقه تا دو ماه به وضعیت NOT APPLIED مختوم می شود! حال این سوال پیش می آید که وضعیت NOT APPLIED چه وضعیتی است و به چه صورت میشود از آن خارج شد؟

عبور از وضعیت NOT APPLIED ثبت مکان در گوگل مپ

اطلاعاتی که در ادامه مطالعه خواهید کرد، همگی قوانین نانوشته ی گوگل هستند و ما شخصا طبق تجربه ی چندین ساله ی خودمان به آن رسیده ایم.

قبل از اینکه به وضعیت NOT APPLIED بپردازیم، ابتدا باید به معرفی وضعیت های مختلف ثبت یک آدرس در گوگل مپ بپردازیم. این وضعیت ها عبارتند از:

وضعیت PENDING ثبت مکان

بدین معنی است که درخواست شما توسط هوش مصنوعی گوگل مپ در حال بررسی می باشد. این نرم افزار بررسی می کند که اکانت شما فعالیتی در جهت ارتقای اطلاعات گوگل مپ داشته است یا خیر.
پس از تایید حسن سابقه ی اکانت شما، ثبت مکان شما برای صحت سنجی به کاربران سطوح بالاتر ارسال می شود تا اطلاعات اعلامی از سمت شما را بررسی و صحت سنجی نمایند.

وضعیت NOT APPLIED ثبت مکان

در صورتی که اکانت گوگل مپ شما دارای سابقه ی فعالیت در زمینه گوگل مپ نباشد (Level = 0) و یا اطلاعات ثبت شده با آن، کذب بوده باشد، هوش مصنوعی گوگل تمامی درخواست های شما را رد می کند و به وضعیت NOT APPLIED در می آورد ! این موضوع یکی از قوانین نانوشته ی گوگل مپ می باشد.

به عبارت دیگر، هر کسی با اکانت گوگل مپ خود قادر به ثبت آدرس در گوگل مپ نیست. مگر آنکه چندین ماه متمادی وقت گذاشته باشد و وضعیت اکانت گوگل مپ خود را با فعالیت های صادقانه، حداقل به Level = 4 رسانده باشد. البته جای نگرانی نیست چرا که شما می توانید با ثبت سفارش در سایت ما، از طریق اکانت های ما کسب و کار خود را طی یک هفته تا نهایتا یک ماه در گوگل مپ ثبت کنید.

علت دیگر NOT APPLIED این است که اطلاعات اظهار شده برای کسب و کار شما باید توسط 10 کاربر دیگر با سطح کاربری Level = 2 به بالا مورد تایید قرار بگیرد و اگر این اتفاق نیفتد، وضعیت ثبت کسب و کار شما به وضعیت NOT APPLIED در می آید.

وضعیت APPROVED ثبت مکان

در صورتی که درخواست خود را از طریق یک اکانت گوگل مپ Level = 4 به بالا ثبت کرده باشید و اطلاعات کسب و کار شما توسط 10 کاربر دیگر با سطح کاربری Level = 2 به بالا مورد تایید قرار گرفته باشد، اطلاعات کسب و کار شما تایید می شود و وضعیت آن به حالت APPROVED تغییر می کند. در این مورد نیز، جای نگرانی نیست چرا که در خواست هایی که از اکانت ما ثبت می شوند توسط سایر اکانت های ما تایید می شوند و کسب و کار شما در گوگل مپ به راحتی ثبت می شود.

برای مشاهده ی تعرفه ی ثبت مکان در گوگل مپ و یا اعمال تغییرات در اطلاعات موجود، اینجا را کلیک کنید.

ظاهر شدن آیکون و نام کسب و کار شما در نقشه

نمایش آیکون و نام کسب و کار شما در نقشه

بعد از تغییر وضعیت ثبت کسب و کار شما به Approved، هر کسی که اسم کسب و کار شما را در گوگل سرچ کند، اطلاعات کسب و کار شما را خواهد دید. همچنین می تواند نزدیکترین مسیر جی پی اسی به شما را بیابد. ولی اگر کسی به صورت دستی روی نقشه حرکت کند و به آدرس شما برسد، آیکون و نام کسب و کار شما را نمی بیند! زیرا گوگل، آیکون و اسم کسب و کارهای تازه ثبت شده را یک ماه پس از تاریخ APPROVED شدن ، بر روی نقشه نمایش خواهد داد.

روش بزرگ تر کردن آیکون و نام کسب و کار ثبت شده ی شما

همانطوری که گفتیم بعد از گذشت یک ماه از تاریخ APPROVED شدن، آیکون و اسم کسب و کار بر روی نقشه ی گوگل مپ نمایش داده می شود. ولی افرادی که نقشه ی محله ی شما را می ببینند، در صورتی که خیلی روی نقشه زوم کنند می توانند شما را ببینند! در حالی که آیکون و اسم کسب و کار های دیگر را بدون زوم کردن می توانند ببینند. پس بدین ترتیب شما دیده نمی شوید!

یکی دیگر از قانون های نانوشته ی گوگل این است که کسب و کارهایی که زودتر ثبت شده باشند، بیشتر از کسب و کارهای جدید باید در چشم بیننده قرار بگیرند.

ولی باز هم جای نگرانی نیست چون ما می توانیم کسب و کار شما را یک هفته پس از نمایش آیکون و اسم آن بر روی نقشه، اقدام به بزرگتر کردن آن کنیم. بدین ترتیب بدون نیاز به زوم کردن کاربر، خوانا و در دید قرار خواهد گرفت. اندازه ی جدید آیکون و نام کسب و کار شما در طی دو هفته تا یک ماه بعد از اقدام ما، بزرگ تر خواهد شد. برای مشاهده ی تعرفه اینجا را کلیک کنید.

ثبت مکان در گوگل مپ یا کجا بریم ؟

ثبت مکان در گوگل مپ یا سایت کجا بریم؟

فعالیت ما در حوزه ی نقشه فقط به ثبت آدرس در گوگل مپ محدود نمی شود. ما در سال 1395 اقدام به طراحی و اجرای سایت کجا بریم کردیم تا از این طریق، بسیاری از ضعف های گوگل مپ را در زمینه ی معرفی کسب و کارها برطرف کرده باشیم. گوگل مپ در کنار نقاط قوت خود، ضعف هایی هم دارد که از بین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اطلاعات مکانهای ثبت شده در گوگل مپ، به کاربران سایر موتورهای جستجو مثل Bing و Yahoo نمایش داده نمی شود.
  • مسیریابی تا مکان ثبت شده در گوگل مپ، با سایر اپلیکیشن های مسیر یابی مثل Ways و Sygic امکانپذیر نیست.
  • جستجوی دسته ای در گوگل مپ امکانپذیر نیست، برای مثال: ایستگاه های خط 1 مترو تهران.
  • عدم امکان نمایش ویدئو به کاربران در گوگل مپ به علت فیلتر بودن YOUTUBE
  • محدودیت تعداد عکس ها در صفحه ی کسب و کار در گوگل مپ
  • عدم وجود فیلدهای توضیحات بیشتر و حتی افزودن متن در گوگل مپ
  • طولانی بودن فرآیند ثبت شدن تغییرات در گوگل مپ
  • عدم ارائه ی مسیر های دسترسی از طریق مترو، اتوبوس و تاکسی در کشور ما
  • امکان تحریم شدن این سرویس در هر لحظه از زمان

تمامی موارد بالا که جزء ضعف های اصلی گوگل مپ می باشند، در سایت کجا بریم وجود ندارند. پس توصیه می کنیم که کسب و کارها هم در گوگل مپ ثبت شوند و هم در سایت کجا بریم.

کسب و کارهایی که از طریق ما در گوگل مپ ثبت می شوند ، به صورت رایگان در سایت کجا بریم نیز ثبت می شوند.

مزیت ثبت مکان در گوگل مپ برای آدرس دادن به مشتریان

با ثبت شدن کسب و کار شما در گوگل مپ، مشتریان شما خیلی راحت تر از قبل به شماره تلفن شما دسترسی خواهند داشت. با یک سرچ ساده به راحتی به پروفایل گوگل مپ شما می رسند و شماره تلفن شما را به دست می آورند. مشتریانی که تنها یکبار به فروشگاه شما مراجعه کرده باشند، برای دفعات بعدی، دیگر شما را گم نمی کنند. در صورت فراموشی، با یک سرچ ساده در گوگل، نه تنها آدرس دقیقتان را می یابند بلکه بهترین مسیر به شما را نیز در اختیار خواهند داشت.


با ثبت کردن آدرس خود در گوگل مپ می توانید عکس چند عدد از محصولات ویژه ی خود را نیز درج کنید. همچنین می توانید یک ویدئوی تبلیغاتی از کسب و کارتان در گوگل مپ قرار دهید (برای پخش شدن، کاربر نیاز به وی پی ان خواهد داشت و عملا برای 80 درصد کاربرها پخش نمی شود). با ثبت شدن در گوگل مپ، امکان درج آدرس وبسایت یا کانال تلگرام و یا پیج اینستاگرام شما نیز وجود دارد.

مدت زمان ثبت مکان در نقشه ی گوگل

مدت زمان ثبت مکان در گوگل مپ بین یک هفته تا یک ماه می باشد. همچنین مدت ثبت تغییرات مثل تغییر شماره تلفن، آدرس و … بین دو هفته تا یک ماه می باشد.

مدت زمان ظاهر شدن کسب و کار شما در صفحه ی اول گوگل

بلافاصله پس از APPROVED شدن درخواست ثبت شما از طرف گوگل، در صورت سرچ شدن اسم کسب و کار، در صفحه ی اول گوگل به همراه شماره تلفن و ساعت کاری نمایش داده می شود ولی، اسم و آیکون آن بدون سرچ شدن در گوگل، نمایش داده نمی شود.

در صورتی که تمایل داشته باشید که با کلماتی غیر از اسم در صفحه ی اول ظاهر شوید، باید وبسایت داشته باشید و با سئوی وبسایتتان در صفحه ی اول گوگل ظاهر شوید. از طرفی ما می توانیم بدون داشتن وبسایت شما را با حداکثر دو واژه ی مرتبط با حرفه ی شما، همچنان به صفحه ی اول گوگل بیاوریم. برای مشاهده ی تعرفه اینجا را کلیک کنید.

مدت زمان ظاهر شدن آیکون کسب و کار شما در نقشه ی گوگل

یک ماه پس از Approved شدن درخواست ثبت شما از طرف گوگل، اسم و آیکون کسب و کار شما بدون سرچ شدن در گوگل و صرفا با حرکت کردن بر روی نقشه در محدوده ی آدرس شما، نمایش داده خواهد شد.

مدت زمان ظاهر شدن در قسمت Business Info ی گوگل

دو ماه پس از Approved شدن درخواست ثبت شما از طرف گوگل، با سرچ شدن اسم کسب و کار شما، اطلاعات گوگل مپ شما در کادر Business Info ی گوگل در حالت کامپیوتر (و نه گوشی موبایل یا تبلت) نمایش داده خواهد شد. Business Info کادری است که شامل عکسها، شماره تلفن، آدرس وبسایت، نمره ی امتیازدهی کاربران به شما و کامنتهای کاربران می باشد و فقط در حالت کامپیوتر نمایش داده می شود.

تغییراتی مثل تغییر آدرس، تلفن، وبسایت

در صورتی که قبلا کسب و کار خود را توسط شرکت دیگری در گوگل ثبت کرده اید و الان نیازمند تغییر اطلاعات نظیر شماره تلفن، تغییر GPS، تغییر وبسایت و تغییر عکس ها هستید، می توانیم این تغییرات را برای شما انجام دهیم تا بین دو هفته تا یک ماه در گوگل مپ به روزرسانی شوند. جهت مشاهده ی تعرفه اینجا را کلیک کنید.

افزودن عکس های جدید، ویدئوی تبلیغاتی و عکس 360 درجه

پس از Approved شدن درخواست ثبت شما از طرف گوگل، می توانید عکس های جدید به پروفابل گوگل مپ خود اضافه کنید. در کل امکان نمایش 4 عکس با یک فیلم و یا 5 عکس در گوگل مپ وجود دارد. با توجه به استفاده ی گوگل مپ از سرورهای YouTube برای پخش ویدئو و از طرفی فیلتر بودن YouTube در کشور، تنها کاربرانی که از نرم افزار تحریم شکن استفاده می کنند امکان مشاهده ی ویدئو ی شما را در گوگل مپ دارند. لازم به ذکر است که کاربران خارج از کشور هیچ مشکلی نخواهند داشت و کسب و کارهایی همانند هتل ها می توانند بدون هیچ دغدغه ای روی پخش شدن ویدئوی خود حساب باز کنند.

هزینه ی ثبت یا تایید کردن درخواست های NOT APPLIED و PENDING

برای مشاهده ی تعرفه ی ثبت یا تایید کردن درخواست های NOT APPLIED و PENDING اینجا را کلیک کنید. این هزینه یک بار پرداخت برای همیشه می باشد.

تفاوت خدمات ما در زمینه ی ثبت مکان در گوگل مپ

پشتیبانی در 7 روز هفته و به صورت 24 ساعته، تجربه ی 3 ساله ی ما در زمینه گوگل مپ و جی پی اس، طراحی سایت کجا بریم و سرویس دهی ماهانه به بیش از 12 هزار کاربر کجا بریم و حتی اطلاعات دقیقی که در همین مقاله ارائه شد؛ خود بیانگر تفاوت خدمات ما با دیگر شرکتها و گروه ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *