طرح خاص ، کارت ویزیت متمایز           

درباره ما

1- about us 600 dar 370 - 300
avale-about-us-2-

اگر قبلا برای  سفارش کارت ویزیت خود  به تعدادی از دفتر فنی های موجود در سطح شهر مراجعه کرده باشید  ، حتما تجربه کرده اید که طرح هایی که اکثر آنها به شما ارائه می کنند ، از نظر نوع اجزای طرح  شبیه هم بوده و اکثرا طرح هایی  متشکل شده از یک سری کادربندی  ، منحنی ساده ، منحنی با شکل شاخ و برگ می باشد که بدون در نظر گرفتن مفهوم تبلیغاتی ای که آن طرح باید به ببننده خود انتقال دهد ، در کنار هم قرار داده شده اند .

مصداق بارز این ادعای ما را می توانید بعد از بازدید از یکی از نمایشگاه هایی که تشریف می برید و مرور همه کارت ویزیت هایی که از غرفه ها و افراد مختلف در آن نمایشگاه دریافت می کنید ؛ جست و جو کنید . حتی بعد از مقایسه کارت ویزیت های مختلف ، به ناهماهنگی و نامتجانس بودن رنگ های استفاده شده در آن ها پی خواهید برد .

جالب اینجا است که این بی مضمون بودن طرح ، تطابق نداشتن رنگ ها با هم ، استفاده ناصحیح از عکس ، خطوط ، منحنی ها ، اشکال و سایر اجزای زبان گرافیک نه تنها در طرح کارت ویزیت افراد دیده می شود  ، بلکه در طرح کارت بانکی تعدادی از بانک ها هم دیده می شود !

ما بر خلاف اکثر همکاران خود ، “کارت ویزیت” را ( بعد از وبسایت ) مهمترین و هویتی ترین ابزار تبلیغاتی یک کسب و کار می دانیم و معتقد هستیم که هر چقدر این ابزار تبلیغاتی ،خاص تر و مفهومی تر طراحی شود ، وجه ی خاص تری را نسبت به آن کسب و کار  در ذهن محاطبین خود ( افرادی که آن کارت را دریافت می کنند  )  ایجاد می کند . از این رو ، تمام تلاش خودمان را در جهت خاص تر کردن و متمایز کردن  کارت ویزیت  افراد و کسب و کار ها  به کار بسته ایم .

لازم به ذکر می باشد از آنجایی که طراحی کارت ویزیت و سایر ملزومات ست اداری و فروشگاهی نظیر پاکت نامه ، کاغذ های A4 و A5 ، پوشه و فاکتور باید با یکدیگر متناسب باشند ؛ لذا این خدمات نیز بر حسب نیاز مشتری ارائه می گردد .

مفاهیم درج شده در لوگوی طرح خاص

طرح خاص tarhekhas.com،اینستاگرام،کارت اینستاگرام،کارت ویزیت،طرح خاص،کارت اجتماعی،تلگرام

از آنجایی که هدف از شکلگیری وبسایت طرح خاص ارائه ی اینترنتی طرح های گرافیکی کاملا جدید ،خاص ، خلاقانه و مفهومی به افراد و کسب و کارهای مختلف بوده است ، از این رو آدرس وبسایت طرح خاص در داخل لوگو قرار داده شده است که هم تاکیدی بر وبسایت بودن این مجموعه داشته باشد و هم به طور غیر مستقیم باعث ثبت شدن این آدرس در ذهن بازدید کنندگان آن شود  . از طرفی نوع افکت ها و اجرای لوگو به گونه ای می باشد که از یک سو  مفهوم “خاص بودن و خاص شدن” در ذهن بیننده شکل بگیرد و از سوی دیگر بیننده ، متفاوت بودن نوع طراحی های  این گروه را حس کند .
وجود آیکون سه فرد میانسال به عنوان نمادی از سه صاحب کسب و کار مختلف که یکی از آن ها لباس ( نمادی از وٍجه ی صاحب کسب و کار ) خاص تری به تن دارد و وجود آیکون ماوس ( به هنگام انتخاب کردن لینک در محیط وب ) ؛ حاکی از آن دارد که استفاده از طرح های وبسایت طرح خاص موجب متمایز شدن وٍجه ی شما و وٍجه ی کسب و کارتان از دیگر همکاران شما می شود .

مفاهیم درج شده در کارت ویزیت طرح خاص

for-about-us-card
tarhekhas- s100 - eslah shode-cornerdar bara about us

همانطوری که در بالا گفته شد انگیزه ی شکل گیری وبسایت طرح خاص ، ارائه ی طرح های گرافیکی جدید ، خاص ، خلاقانه و مفهومی بوده است ؛ پس کارت ویزیت چنین وبسایتی ، خود باید بیانگر مهارت و توانایی گرافیست های این مجموعه در جهت هدف ذکر شده باشد  . از این رو در  طراحی  این کارت ویزیت  ، بعد از اتودزنی ۱۵ طرح اولیه ، این ایده به ذهن طراح* رسید که برای بیان  مفاهیم مورد نظر  (Concept) که بیشتر ، ویژگی های مجموعه طرح خاص را شامل می شد  ، نظیر  زمانبند بودن ، ارائه ی طرح های کاملا نو ، ارسال رایگان ، کیفیت کار بالا و …. را می توان با رسم آیکون ( به زبان عامیانه : شکلک ) برای هر ویژگی ، به معرفی وبسایت طرح خاص در قالب یک طرح کارت ویزیت پرداخت . مهمترین فایده ی ایده ی این طرح ، این است که مفاهیم یا کانسپت های موجود در طرح به یک مورد یا دو مورد ختم نمی شود و به تعداد آیکون هایی که طراحی می شود ، می توانیم به بیننده ، کانسپت یا مفهوم  انتقال دهیم . طرح پشت کارت از طراحی ۱۴ آیکون مجزا که به صورت متوالی تکرار شده اند ، تشکیل شده است که قرارگیری لوگوی طرح خاص در داخل دو کادر درهم رفته نشان از آن دارد که تمامی مفاهیم قابل برداشت از آیکون ها ، در سایه ی  TarheKhas.com  محقق می شود  . در پایان این متن ، مفهوم هر آیکون در مقابل آن ذکر شده است . در طراحی کل آیکون ها و سایر اجزای طرح از ۵ رنگ اختصاصی لوگو طرح خاص یعنی آبی طرح خاص ، خاکستری ، سفید ، نارنجی و مشکی استفاده شده است . همانطوری که مشاهده می شود در روی کارت هم که اطلاعات تماس و زمینه کاری طرح خاص درج شده است ، خبری از واژه های مرسوم نظیر آدرس ، تلفن ، وبسایت و … نیست و به جای آن ها از آیکون استفاده شده است تا جایی که حتی ساعت کار مجموعه بر روی آیکون های مربوطه ( آیکون شماره تلفن و ایمیل ) درج شده است .

 

*لازم به ذکر می باشد که  ایده ی طرح کارت ویزیت و لوگوی طرح خاص توسط موسس و بنیانگذار وبسایت طرح خاص یعنی سید فرهاد قاضوی خلق و اجرا شده است .

8-  1200 dar 370 - 600 ppi
Top